22.03.2023

Slnečnice získali ocenenie na prestížnej súťaži Stavba roka 2022

Náš najväčší projekt Slnečnice zaznamenal veľký úspech, keď bol ocenený v rámci slávnostného galavečera celoštátnej súťaže Stavba roka, ktorý bol odvysielaný 22.3. v priamom prenose na Dvojke. Druhá časť 3. etapy Zóny viladomy získala prvenstvo v kategórii bytový/rodinný dom roka. Cenu udeľuje odborná porota na základe technickej dokumentácie stavieb a osobnej obhliadky. Porotu tvoria odborníci z oblasti architektúry a stavebníctva pri súčasnom zastúpení verejného, akademického i privátneho sektora.

V poradí tretia etapa v Zóne viladomy pozostáva zo štyroch bytových domov z dielne štúdia Compass architekti a patrí k výstavným etapám celého projektu Slnečnice. Vyznačuje sa nadčasovou a modernou architektúrou. Výraznými prvkami sú priestranné terasy a balkóny, zaujímavé strešné byty s množstvom denného svetla. Špeciálne sú v tejto etape prízemné byty, ktoré vďaka veľkorysým predzáhradkám ponúkajú komfort rodinného domu. V rámci tretej etapy sú zakomponované aj paravany, ktoré sú veľmi obľúbeným prvkom prvej etapy.

„Sme vďační, že odborná porota súťaže Stavba roka 2022 ocenila ďalšiu etapu Slnečníc, ktoré sú pre nás výnimočné a sú tu s nami 15 rokov. Úspechy sme už získali aj s prvou etapou o to viac nás teší, že uznania sa dočkala aj tá tretia. To je dôkazom, že vieme aplikovať všetky skúsenosti, ktoré sme za roky práce nadobudli a posúvame tak Slnečnice ešte o kúsok bližšie nielen našim predstavám, ale predovšetkým predstavám obyvateľov o ideálnom mieste pre život,“ uviedol Ján Krnáč, výkonný riaditeľ CRESCO REAL ESTATE.   

Bytové domy SLNEČNICE C3 - 2. etapa so siedmymi nadzemnými a jedným podzemným podlažím sa rozprestierajú na ploche 17 750 m2 . Celkovo ponúkajú až 487 bytov a 268 parkovacích miest. Zóna C3 je pokračovaním projektu Slnečnice, ktorý stanovil vysoký štandard bývania v celej mestskej štvrti.

Záznam z odovzdávania ocenení celoštátnej súťaže Stavba roka si môžete pozrieť tu.

Späť na všetky novinky